چطور سنگ کورین توانست تا سال ۲۰۱۹ جز سنگ های مورد توجه جهت کاربرد در آشپزخانه ها باشد؟

سنگ کورین  و کوراتز  متریال­های متداول در طراحی آشپزخانه اند. سنگ کورین همه ویژگی های کوارتز را دارد، بعلاوه اینکه دارای ویژگی ترموفورمتینگ است. این ویژگی به ما اجازه می دهد تا با حرارت  در آن ها تغییر شکل ایجاد کنیم و آن را به شکلی که شما دوست دارید در بیاوریم.  مهمتر از همه، هر گونه ترک و شکستگی در سنگ کورین بر خلاف کوارتز براحتی قابلیت تعمیر دارد.

سنگ کورین یکی از بهترین متریال های است که برای پیشخوان در آشپزخانه بکار می رود اما آیا این سنگ با استایل مدرن هماهنگ هست؟ با گذشت زمان، خیلی از طرح­ های داخلی جلوه خود را از دست می دهند. دلیل این امر می تواند تغییر در درک اجتماعی مردم و یا اینکه نگاه کردن به یک طرح تکراری موجب کاهش جذابیت آن می شود. در هر صورت مهم نیست، چون راه های زیاد وجود دارد تا آشپزخانه شما را به روز نگه دارد. وقتی مدل آشپزخانه تان را تغییر می دهید یا بدنبال راهی برای بهبود طرح آشپزخانه تان هستید، مهم است که مد و استایل های جدید مورد توجه را در ذهنتان نگه دارید. سنگ کورین با توجه به تنوع زیادی که در طرح و رنگ دارد و همچنین بدلیل ویژگی های دوام و قابلیت تعمیر در طراحی هنوز هم در طراحی سبک های مختلف آشپزخانه کاربرد دارد.

پالت رنگ سنگ کورین

همانطور که مورد انتظار است، انتخاب رنگ بزرگترین بخش نحوه تغییر مد و استایل است. چه نوع تغییری در سال ۲۰۱۹ دیده شد؟

ما از آشپزخانه های استریل سفید رنگ دور شدیم و به سمت پالت های تیره تر حرکت کردیم.

به این معنی که پیشخوان سیاه در حال محبوب شدن است. رنگ سیاه ممکن است با آشپزخانه ایده آل برخی مردم هماهنگ باشد، اما خیلی از مردم از این سایه های تیره راضی نیستند.

خوشبختانه، به تازگی نیز رنگ های متنوع  متداول شده است، از رنگ آبی سلطنتی تا قرمز آتشین.

این رنگ های چشم نواز می توانند در هر جایی از آشپزخانه از کابینت تا پیشخوان مورد استفاده قرار گیرد.

نگران این نباشید که چه رنگی انتخاب می کنید، آیا این رنگ ها در بازار وجود دارد یا خیر؟،

سنگ کورین با داشتن تنوع رنگ بسیار بالا هر رنگی را که در نظر داشته باشید و بخواهید برایتان فراهم می کند.

تنوع طرح با سنگ کورین

اخیرا بخش سرگرم کننده طرح داخلی ترکیب لبه های صاف با منحنی است.

این ترکیب موجب درگیری و توجه افراد به محیط اطرافشان میگردد که تضمین کننده این امر است که فضای داخلی تان به سرعت خسته کننده و تکراری نمی شود.

چگونه مردم این فلسفه سرگرم کننده را با طرح آشپزخانه خود ترکیب می کنند؟!

یک راه که شما می توانید بکار ببرید این است که پیشخوان های منحنی را با چراغ های طرح جعبه جفت کنید. یا اگر ترجیحتان بر اینست که پیشخوانتان مربع باشد، لبه صاف به آن پیشخوان را با ابزارهای گرد مانند در نوار اتصال ترکیب کنید. روش های مختلفی وجود دارد برای اینکه که شما بتوانید این دو ویژگی را ترکیب کنید. یادتان باشد که محدودیت های شما فقط به طرز فکر شما و تصورتان بستگی دارد.

مقایسه سنگ کورین با کوارتز

برای یک مدت طولانی  مردم به کوارتز در طراحی داخلی علاقمند بودند. پیشخوان کوارتز به ظاهر بدون توجه به زمان همیشه مد و قابل توجه هستند.

اما چرا مردم کوارتز را خیلی دوست دارند؟ بنظر می رسد دلیل این مسئله نه تنها بدلیل ظاهر کوارتز است بلکه با دوام آن نیز مرتبط هست.

کوارتز می تواند تابه های داغ را تحمل کند و براحتی خراش نمیبیند.

به هر حال، ما انتخاب سنگ کورین را بجای کوارتز  توصیه می کنیم. کورین دارای همه قابلیت های کوارتز است بعلاوه یکسری ویژگی های دیگر که به آن اشاره می کنیم.

سنگ کورین می تواند طرح های کوارتز را در رنگ های مختلف برایتان فراهم کند و ضمنا سنگ کورین از دوام فوق العاده ای برخوردار است.

سنگ کورین قدرت تحمل تابه های داغ و ظروف گرم را دارد.

نه تنها سنگ های کورین در برابر دمای بالای مقاوم است به قدری قوی است که به آسانی ترک برنمیدارد و یا نمی شکند.

هر نوع خراش ایجاد شده را در سطح پیشخوان کورینتان را می توانید اصلاح کنید بطوریکه آن را تبدیل به یک پیشخوان نو کنید. چون سنگ کورین مثل سنگ های طبیعی پوشش دار نیست و براحتی قابلیت تعمیر دارد.

سنگ کورین درمقایسه با کوارتز این مزیت را دارد که به شکلی که شما می خواهید در بیایید.

انعطاف پذیری متریال ها اجازه می دهد تا با حرارت  (ترموفومتینگ) در آن ها تغییر شکل ایجاد کنیم و آن را به فرم دلخوام تبدیل کنیم. و مهمتر از همه، اگر سنگ کورین آشپزخانه تان شکست خیالتان راحت باشد که پولتان هدر نمی رود. سنگ کورین قابلیت تعمیر با چسب را دارد. بعد از چسب زدن باید بطور دقیق سنباده کشیده شود تا مانند روز اول بنظر برسد.

امتیاز این مطلب post

درباره نویسنده: موکا

ممکن است دوست داشته باشید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *